Choď na obsah Choď na menu
 


SOM ZVEDAVÝ

18. 12. 2012

SOM VEĽMI ZVEDAVÝ

KTO SI TOTO PREČÍTA

To je jedno, či spolu komunikujeme veľa alebo málo,

či sa dobre poznáme alebo nie.

Zanechaj mi dole jeden komentár, pamiatku, ktorú si so mnou spájaš, len jedno slovo stačí, ktoré Ťa napadne pri mojom mene.

Len tak, proste Ty a Ja a nejaká spomienka, chvíľa, dobrá či zlá, pekná či škaredá, zabudnutá či nezabudnuteľná, niečo čo si Ty a Ja...

Potom toto všetko opíš alebo si to pretiahni  a posuň ďalej, do Tvojho statusu, do Tvojej meilovej pošty a budeš sa čudovať aké spomienky majú ľudia na Teba.

TAK JA ČAKÁM

či sa mi tu vôbec niekto ozve a napíše niečo, či ma poteší, alebo budem v šoku a budem sa čudovať, že nik nič nenapíše a píšte mi to sem, nie do meilovej pošty prosím!

 

tulák Peťo z Tramtárii - sLOVEnska

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

pieseň o ktorej píše Ján v komentároch, kde sú použité aj moje fotografie

https://youtu.be/rCl3aN_yuaU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Asi sa nám mali cesty zasa spojiť.

(Dana, 22. 9. 2013 12:40)

Peťo-ženích, Peťo fotograf, po prvý raz sme sa stretli na Tvojej svadbe, mala som neviem presne 11 rokov? Už vtedy som Ťa vnímala ako veľkého sympaťáka, hodného človeka a nemýlila som sa. Potom si Ťa vybavujem čupiac u stĺpa v bývalom pohostinstve v Kopčanoch, kde si s úsmevom na tvári sledoval svadobčanov a fotil pekné momentky. Vždy Ti išlo z očí niečo veľmi príjemné, vľúdne. Potom sa naše cesty na nejakú dobu rozišli a po niekoľkých rokoch sa zasa stretli a som veľmi rada. Ten výraz v očiach máš aj po rokoch, si človek so srdiečkom na správnom mieste, máš rád ľudí, prírodu, život a to je fajn. Dokonca dokážeš veľa ľuďom urobiť radosť tým Tvojím písmenkovaním. Možno si sa minul povolania, v tom Masse je ťa škoda:-) Ale je to hlavne tým, aký si, tak nech sa Ti to všetko dobré čo dávaš vrchovate vracia. Mimochodom krásny prvý jesenný deň Tebe i Tvojej rodinke.

Re: Asi sa nám mali cesty zasa spojiť.

(peťo tulák, 23. 9. 2013 4:54)

Danka tak to je krásne vyznanie.

Hej, pravdu máš. Na tie chvíle svadobné sa nedá zabudnuť a stále mám pred očami dve rovnake dievčatka v rovnakých šatôčkach na mojej svadbe. Mal by som to jedno svadobné spoločné foto najsť a niekde ho zverejniť, že toto sú tie dve úžasné setričky.

Hej, pravdu máš. Po svadbe sme sa už nejak nestretali. Nakoniec sa tie cesty spojili a som rád, že sme sa našli. Obe už máte svoje rodiny a je pekné, že sa tak občas stretáme niekde na turistických akciach či sú to pešie túry alebo cyklo túry.

Hej, pravdu máš. No neviem, či som sa minul povolania. Píšu mi to ľudia čo ma osobne nepoznajú, len z toho spoločného písmenkovania, ako to tu píšeš. No potešilo ma to, že si sa objavila v tomto zozname človečiny čo mi tu napísali svoje vyznanie k tomu môjmu príspevku.

ĎAKUJEM!

Toto je základ z mozaiky spomienok :-)

(dadka, 22. 9. 2013 10:00)

"Opravár" :-)

Re: Toto je základ z mozaiky spomienok :-)

(peťo tulák, 23. 9. 2013 4:44)

Veru tak. Presne si na to naše spoločné prvé stretnutie pri slove opravár spomeniem na jedno krásne dlhovlase dievčatko.

Ďakujem Dadka!

Co nás spojilo?

(Petra z Litvínova, 22. 9. 2013 9:24)

Milý Peťko, no v první řadě nás spojila Petra Černocká.Máme jí oba rádi, no já jsem navíc její skalní fanynkou.Naše psaní přerostlo v krásné přátelství a moc si tě vážím.Jsi pro mě velmi inteligentním člověkem, který se rád toulá - hlavně miluješ Tatry a já moc ráda čtu tvoje zážitky z cest i jen tak ze života, protože to umíš napsat vždycky tak moc hezky, že si to přečtu od začátku do konce a to kolikrát neudělám ani u knihy.Tak zajímavě dokážeš člověka nalákat, že ani nejde si to nepřečíst.Měl bys být spisovatelem, máš v sobě zvláštní dar pro psaní.Děkuji za to, že jsme se seznámili.Sice se neznáme osobně, ale vím, že jsi báječný člověk, výborný manžel, super kamarád, miluješ život a přírodu.Pozdravuj Lidku a celou rodinu.

Re: Co nás spojilo?

(peťo tulák, 22. 9. 2013 10:00)

Ďakujem Petra, že si si našla chvíľku v nedeľu doobeda, kedy treba okolo sporáka pobehovať.

Napísala si to tu krásne. To poteší. No spisovateľom byť nemôžem a ani nechcem. To prenechám iným, čo to vedia ďaleko lepšie ako ja, aj keď na druhej strane mi toto už niekoľkokrát niekto tvrdil, že som ako spisovateľ, ale ja dodávam - vymyšľancov zo života.

ĎAKUJEM PETRA EŠTE RAYZ
a idem pozdraviť Lidku do kuchyni k sporáku.

Z pod Bezděza...

(Paolo, 20. 1. 2013 11:00)

... vidím cestu od nádraží k Vašemu paneláku. Je brzičko ráno, já s Bohoušem, oba zmrzlí a nevyspalí hledáme Váš dům... vidím cestu k Vašemu domu vo Svitě a na konci Tvoji maminku a vidím pohled z Tvého okna na Gerlach...ten pohled jsi mi poslal v jednom z prvních, seznamovacích svých dopisů. Je nasnadě, že je to cesta, cesta, cesta... cesta NĚKAM, ne nikam. Myslím, že to docela odpovídá. Já Tě tak prostě vidím.

Re: Z pod Bezděza...

(peťo tulák, 20. 1. 2013 12:19)

Paolo rozmýšľam, ako sme sa spoznali? Je to už pekných pár rokov. Tuším to bolo cez Mariána Vargu a Paľa Hammela. Cez LP platne. Nejaký inzerát a bolo to. Píšeme si spoločne no dajme tomu od roku 1984.

Ďakujem za vyznanie čo si mi tu napísal.
Živo si všetko vybavujem a pridávam si tam kopec iných spoločných chvíľ či tu u nás alebo aj v Tatrách, či tam u vás v podbezdězí.

Cesta někam, ne nikde - to je pekne napísané a vystižné, lebo ta cesta je vždy niekam, k niekomu, niekde...

Bol som zvedavý...

(peťo tulák, 30. 12. 2012 10:59)

...či mi tu niečo nepribudlo, tak som nakukol a vidím, že nič.

:o)

(V., 21. 12. 2012 18:34)

žabka

Re: :o)

(peťo tulák, 23. 12. 2012 15:28)

Veronička aj Ty si si našla chvíľku a posedela pri mojich vymyšľancoch. Ďakujem Ti! Jedno jediné slovičko a je to žabka a ja už viem kto to píše.

Ja a Ty - Pocahonta

:)

(Hanka, 21. 12. 2012 14:57)

Jednoznacne sa mi vybavi tura kde som na konci sil, sucham sa po snehu :) a je tam clovek, neuveritelna opora - Kamarat Peto. A potom cyklo, fotenie, turistika, koralky na krku:)
pekne sviatky prajem tebe aj celej tvojej rodine..

Re: :)

(peťo tulák, 23. 12. 2012 15:26)

Jéj, zakričal by Krtko z tv večerníčka a kričím aj ja, že jééééj, Hanka píše! Tak ďakujem za krásne slová a aj Tebe a Tvojej rodinke krásne sviatky prajem. Prví už ako ozajstná rodina!!!!

Ja a Ty - veľa spoločného túlania sa a hlavne teraz krásna mamička.

Ahoj

(Helena, 19. 12. 2012 23:50)

Ahoj,Peťko,tiež sa nepoznáme,len občas na flogu,už tam nechodím...na mail/občas prídu od Teba obrázky a písmenká./...Vrbovce nie sú...nikdy si nemal čas...sľuby,sľuby...:-)
Krásne Vianoce želám:-)

Re: Ahoj

(peťo tulák, 23. 12. 2012 15:23)

Je to tak. Sľuby, sľuby a zas len sľuby. No tento rok sme sa nejak nevedeli dohodnuť na tej chalupe. Ja som dokonca na bicykli letel cez dedinu. No Ty si bola v tom čase v Rakusku. Bol som aj v čajovni myjavskej a ty si nedošla. Aj tebe Helka krásne sviatky plné radosti pokoja a šťastia prajem.

Ja a Ty - nekonečno, nie a nie sa stretnuť na živo!!!

ako súrodenci

(LuluLucka, 19. 12. 2012 23:08)

V poslednom čase som ti začala písať "bráško"..... myslím si, že máme skoro rovnakú krvnú skupinu a veľa veľa spoločného, ako životné skúsenosti tak aj záľuby. Či už v oblasti hudby, fotení, lásky k prírode, v bicyklovaní, ale aj lásky k ľuďoch... nie je to dosť na to, že sme sa vlastne nikdy nestretli?

Re: ako súrodenci

(peťo tulák, 23. 12. 2012 15:19)

Samozrejme ďakujem a odpovedá aj Tebe. Je to tak, nikdy sme sa nestretli a poznáme sa možno lepšie ako rodina keby sme boli.

Ja a Ty - krásna človečina

si zvedavý?

(Jiřka, 19. 12. 2012 18:23)

Karel Kryl, bratříčku :-)

Re: si zvedavý?

(peťo tulák, 23. 12. 2012 15:17)

Ďakujem aj Tebe a pozdravujem Milanka.

Ja a Ty - samozrejme Kryl a moja super ségra!

si zvedavý?

(jarka, 18. 12. 2012 9:05)

ahoj Peťko osobne sa nepoznáme iba cez fb ale akoby som ťa poznala roky miluješ Tatry ja bývam pod Tatrami, pochádzaš zo Svitu ja mám muža zo Svitu aj som tam bývala 2 roky, miluješ prírodu ako aj ja , rada si pozerám tvoje fotografické výtvory, asi toľko,pa
PS. No a ..kedy prídeš na tú kávu do Mengusoviec, to by ma zaujímalo,